تبلیغات
:: ترفندستان | Omid Club :: - جستجو و جایگزینی یک عبارت در چندین فایل Word به شکل همزمان
:: ترفندستان | Omid Club ::
  صفحه نخست       |       تماس با مدیر       |       پست الکترونیک       |       RSS       |       ATOM
 
ممکن است این مشکل برای شما نیز پیش آمده باشد که قصد جستجو و سپس جایگزینی یا Replace یک عبارت با عبارتی دیگر را در چندین فایل متنی داشته باشید. همان طور که میدانید این کار در مایکروسافت Word امکان پذیر نیست. در Word و برنامه های شبیه به آن تنها امکان جستجو و Replace در همان فایل باز شده وجود دارد. در این ترفند قصد داریم به معرفی روشی توسط نرم افزار جانبی بپردازیم که با بهره گیری از آن میتوانید علاوه بر جستجوی یک عبارت در هر تعداد فایل متنی به شکل همزمان ، عبارت دیگری را نیز جایگزین (Replace) کنید. لازم به ذکر است برنامه نویسی ماکرو این کار توسط وب سایت ترفندستان صورت گرفته است.

توجه: برای خواندن ادامه این ترفند بر روی ادامه متن کلیک کنید.


ممکن است این مشکل برای شما نیز پیش آمده باشد که قصد جستجو و سپس جایگزینی یا Replace یک عبارت با عبارتی دیگر را در چندین فایل متنی داشته باشید. همان طور که میدانید این کار در مایکروسافت Word امکان پذیر نیست. در Word و برنامه های شبیه به آن تنها امکان جستجو و Replace در همان فایل باز شده وجود دارد. در این ترفند قصد داریم به معرفی روشی توسط نرم افزار جانبی بپردازیم که با بهره گیری از آن میتوانید علاوه بر جستجوی یک عبارت در هر تعداد فایل متنی به شکل همزمان ، عبارت دیگری را نیز جایگزین (Replace) کنید. لازم به ذکر است برنامه نویسی ماکرو این کار توسط وب سایت ترفندستان صورت گرفته است.برای اینکار:
ابتدا Micorsoft Word را باز کنید.
از منوی Tools به Macro و سپس Security بروید.
در پنجره باز شده گزینه Medium را انتخاب کرده و OK کنید.
اکنون Word را ببندید.

حال فایل فشرده زیر را دریافت کنید:
http://www.tarfandestan.com/files/Jostojoo-Va-Jaygozini-Kalamat-Dar-Chandin-File-Word.zip
حجم فایل 19 کیلوبایت است.
پس از دانلود فایل ، آن را از حالت فشرده خارج کنید.
سپس فایل Jostojoo-Va-Jaygozini-Kalamat-Dar-Chandin-File-Word.doc را اجرا کنید.
بعد از باز شدن Word پیغامی ظاهر میشود. دکمه Enable Macros را بزنید.
خواهید دید که برنامه مخصوص اجرا میشود.
همان طور که ذکر شد این ماکرو ، توسط وب سایت ترفندستان نوشته شده است. فیلدهای آن نیز برای سهولت کاربران به زبان فینگلیش نوشته شده است.
طرز کار با برنامه نیز بسیار ساده است. در فیلد اول عبارت مورد نظر ، در فیلد دوم کلمه جایگزین و در فیلد سوم نیز آدرس فولدری که فایل های شما در آن واقع است را با آدرس دهی دقیق وارد کنید. در پایان آن نیز اگر فایل های doc مد نظرتان است doc* را فراموش نکنید.
همچنین شما امکان جستجوی واژه های فارسی را نیز دارید.

لازم به ذکر است در صورتی که بخواهید پی ببرید کلمه مورد نظر شما در چه فایلهایی وجود دارد ، کافیست پس از جستجوی عبارت ، به محلی که فایل ها در آن قرار دارد بروید. فایلی با نام WordSR_Results.txt موجود است که میتوانید نتایج را مشاهده کنید.

منبع : همکار ما ( ترفندستان )


نوع مطلب : ترفند office، 
برچسب ها :
ارسال شده در: چهارشنبه 7 فروردین 1387 :: توسط : omid


 
درباره وبلاگ
مدیر وبلاگ : omid
نویسندگان
صفحات جانبی
آمار وبلاگ